Україна Цікаве

Юрій Луценко: Відмова Генпрокурорки Венедіктової підписати та публічно підтримати підозру Порошенку – найкращий доказ юридичної нікчемності цієї підозри


Ексгенеральній прокурор України Юрій Луценко оприлюднив свою позицію щодо вручення підозри від ДБР п’ятому президенту України Петру Порошенку.

Як інформує Цензор.НЕТ про це він написав у фейсбуці.

Луценко підкреслив: “У будь-якій країні, якщо підозра пред’являється президенту чи колишньому президенту, підпис під документом має поставити посадова особа, яка забезпечує контроль за законністю в країні – генеральний прокурор. Я сам це робив, щоб отримати вирок Януковичу.

Відмова Генпрокурорки І. Венедіктової підписати та публічно підтримати підозру – найкращий доказ юридичної нікчемності цієї підозри.

А пані Генпрокурор, її перший заступник і всі, крім одного, заступники знають, що за це передбачена кримінальна відповідальність”.

Він продовжив: “Отже, ми можемо говорити не про підозру, а про виключно політичний інструмент для придушення лідера опозиції Петра Порошенка.

Невідомий до того заступник ГПУ Симоненко – єдиний, хто взяв на себе відповідальність за політичні репресії. Адже невідома хвороба викосила керівників Офісу Генпрокурора в день підписання підозри 20 грудня.

Потім всі одужують, але 23 грудня знову різко хворіють і Симоненко підписує клопотання про затримання Порошенка. Це і називається “шити справу білими нитками””.

“При тому ніхто не взяв до уваги норми Кримінального процесуального кодексу, в якому законодавці прописали дії правоохоронних органів щодо народного депутата після зняття депутатської недоторканності. У статті КПК чітко написано, що до Порошенка, як до народного депутата, можуть вчинятися будь-які дії, в тому числі щодо його затримання і арешту в судовому засіданні, але виключно в його присутності, а слідчий суддя має повідомити про таке засідання завчасно.

Всупереч закону ні Порошенко, ні його адвокати, ні Голова ВР не повідомлені про цей суд. І суддя у закритому режимі за 20 хв постановляє затримати екс-президента.

Це – гарантована причина для виграшу в ЄВропейському суді з справ людини. Але це буде потім. А вже зараз – це міжнародна ганьба і Зеленського, і його команди, які йдуть слідами Януковича.

Свого часу посадка Луценка і Тимошенко та повне придушення свободи слова розв’язала Януковичу руки. Він вирішив, що може робити з країною все, аж до продажу нашої незалежності Путіну”, – підкреслив він.

Луценко продовжив: “Зламати той сценарій вдалося на Майдані і на Донбасі великими жертвами. Ціна – тисячі загиблих і окупація Криму і частини Донбасу. Ми не можемо дозволити це повторити Зеленському і його російській кротофермі.

Тому акції протесту в понеділок 17 січня – не стільки про свободу лідера опозиції П. Порошенка, що само по собі правильно. Це ще й про нашу з вами свободу. Ні – спробі відновити авторитаризм Зеленського! Ні – планам розвалу України Путіна!”

Джерело: censor.net

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.