Важливо Економіка Україна

У МВФ оголосили про завершення місії без результату: «Потрібен більший прогрес»Місія Міжнародного валютного фонду зпершого перегляду отриманої Україною в липні програми stand-by завершилася без результату. Про це заявив Йоста Люнгман, постійний представник МВФ в Україні.

Відзначається, що у період з 21 по 23 грудня та з 11 січня по 12 лютого фахівці МВФ обговорили з представниками влади України прогрес у впровадженні заходів та реформ, що є частиною угоди stand-by.

«Дискусії фокусувалися на посиленні управління Національним Банком; поліпшенні законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі; законодавчих ініціативах щодо відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, так само як дискусії стосувалися заходів у секторі енергетики. Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», — заявив Люнгман.

Робота місії МВФ з першого перегляду програми почалася в грудні і продовжилася в січні.
18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін України з ініціативи президента Володимира Зеленського прийняв постанову, якою з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами) — в середньому на 30% нижче січневої ціни. Відкриття ринку газу для населення довгий час було одним із зобов’язань України перед МВФ. Без держрегулювання ринок пропрацював менше ніж півроку.

https://nv.ua/

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *